encefaloGRAf – Gwidon Cybulski

encefaloGRAf – Gwidon Cybulski

Co gra?

muzyka

 

Co nie gra, choć innym gra?

gra

Co tak zagrało, że?

grabie

Co grało, ale wstyd było się do tego przyznać?

chyba nic

Koncert, który zagrał najmocniej?

przed nami

Twoje grające kamienie milowe?

Ali Farka, bęben, trans, miłość

Jaki sprzęt gra?

prawdziwy

Zapis z lutego 2013

 

Gwidon Cybulski – multi-instrumentalista, specjalizuje się w grze na instrumentach etnicznych takich jak: balafon, ngoni, didgieridoo, djembe, conga, choć nie jest mu obca gra na bardziej tradycyjnych instrumentach takich jak: gitara, czy harmonijka ustna. Kompozytor muzyki inspirowanej głównie motywami afrykańskimi oraz autor tekstów piosenek, które wykonuje.

gwidon_cybulski_1
Zaczynał grając w zespole Rzepczyno Folk Band. Po odejściu od tej formacji rozpoczął współpracę z zespołem Nell Ambientes. Lider zespołu Gadająca Tykwa. Lider zespołu Wielbłądy.

Równocześnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Studnia Opowieści. W ramach tej współpracy tworzy ilustracje muzyczne do opowiadanych bajek i opowieści zaczerpniętych z różnych kultur. Jest też zaangażowany przez Teatr Roma. Gra na djembe i didgeridoo w spektaklu Akademia Pana Kleksa. Zajmuje się działalnością muzyczno – edukacyjną prowadząc warsztaty i audycje muzyczne oraz zajęcia z muzykoterapii z osobami niepełnosprawnymi. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu warsztatów bębniarskich.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *