Iron Maiden – The New Frontier

Iron Maiden – The New Frontier

Już za niespełna dwa tygodnie światło dzienne ujrzy nowy krążek brytyjskich gigantów heavy metalu – Iron Maiden. Tytuł nowego wydawnictwa „Żelaznej Dziewicy” nosi tytuł „The New Frontier” i do sklepów trafi 16 sierpnia. Mimo że prawdopodobnie wiemy, czego spodziewać się po nowym dziele Brytyjczyków, to przyznam, że z dużą niecierpliwością czekam na efekt ich pracy. W dużej mierze spowodowane jest to tym, że album został wyprodukowany w Compass Point Studios, gdzie za sterem produkcji stanął sam Kevin „Caveman” Shirley, który wcześniej był producentem trzech albumów Iron Maiden – „Piece of Mind”, „Powerslave” oraz „Somewhere In Time”.

Amerykańscy fani mieli okazję poznać już część utworów, gdyż na początku czerwca ruszyła światowa trasa „The New Frontier World Tour“. Do końca lipca wraz z Dream Theater zespół przejedzie wzdłuż i wszerz Stany Zjednoczone i Kanadę. Setlista obejmuje przede wszystkim utwory z dorobku zespołu po powrocie Bruce’a Dickinsona i Adriana Smith’a w 2000 r., chociaż nie brakuje szlagierów z lat 80. Do Europy zespół zawita na początku sierpnia – na razie nic nie wiadomo o wizycie w Polsce.

W oczekiwaniu na nowy album możemy na razie zadowolić się słuchaniem pochodzącego z niego utworu „El Dorado”, który dostępny jest na oficjalnej stronie zespołu, oraz obejrzeć wersję reżyserską klipu „The New Frontier”.

Oto pełna lista utworów:

1. Satellite 15….The Final Frontier (8:40)

2. El Dorado (6:49)

3. Mother Of Mercy (5:20)

4. Coming Home (5:52)

5. The Alchemist (4:29)

6. Isle Of Avalon (9:06)

7. Starblind (7:48)

8. The Talisman (9:03)

9. The Man Who Would Be King (8:28)

10. When The Wild Wind Blows (10:59)

Fragment koncertu z trwającej obecnie trasy:

„El Dorado” – MP3 dostępny na oficjalnej stronie

„The Final Frontier” – klip

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *