Mundialeiros

Mundialeiros

W okresie Mundialu jestem całkowicie bezproduktywny. I to nie tylko jako redaktor. Również jako ojciec, mąż, kochanek, biznesmen, a także towarzysko, z wyłączeniem oczywiście spotkań przed telewizorem. Postanowiłem więc w akcie pokuty udać, że z mojego zainteresowania futbolem wynikło coś dobrego dla portalu Cogra.pl.

Otóż więc, uwierzcie moi drodzy, że godziny spędzane przed TV poświęcam na śledzenie splecionych wątków piłkarsko-muzycznych. A oto wyniki, czyli moja dziewiątka (miała być jedenastka, ale okazałem się na tyle bezproduktywny, że nie znalazłem brakującego bramkarza i obrońcy, zostawiając to zadanie Czytelnikom):

Slaven Bilić, Chorwacja. Pozycja: środkowy obrońca/gitarzysta. Drużyny: Hajduk Split, Everton FC/Rawbau. Osiągnięcia: zdobył brązowy medal mistrzostw świata dla Chorwacji w 1998, a potem został jej trenerem. W polu karnym – skała, potężny jak ten riff.

Alexi Lalas, USA. Pozycja: środkowy obrońca/gitarzysta, wokalista. Drużyny: Caccio Padwa, Los Angeles Galaxy/The Gypsies. Osiągnięcia: 9 goli w reprezentacji kraju i taka m.in. piosenka. Tu już muzycznie spokojniej, ale obrońca też solidny.

http://www.youtube.com/watch?v=SH38rSEtzyE

Gilberto Silva, Brazylia. Pozycja: defensywny pomocnik/banjo. Samby trochę fałszuje, więc nie zapisał się do żadnej ekipy muzycznej, a jedynie do piłkarskich: Arsenal, Panathinaikos.

Roderick Stewart, Anglia. Pozycja: pomocnik/wokalista. Drużyny: Brentford FC/The Jeff Beck Group, The Faces. Nietypowo dla futbolistów występował też solo. Mimo mizernych warunków fizycznych do grania na Wyspach, miał okazję grać na stadionach Celticu Glagow i Manchesteru United. W tej piosence wspomina swój ukochany Celtic…

http://www.youtube.com/watch?v=Q5TqcFqSTzo

Ronaldinho, Brazylia. Pozycja: pomocnik/instrumenty perkusyjne. Drużyny: Barcelona, AC Milan/wszystkie przygodne kapele w knajpach z latynoską muzyką. Uśmiech nie schodzi mu z twarzy, niezależnie od tego, cogra, jakgra i gdziegra.

Steve Harris, Anglia. Pozycja: ofensywny pomocnik/basista. Drużyny: West Ham (juniorzy)/Iron Maiden. Osiągnięcia: występy w Iron Maiden Football Team oraz trochę metalowych albumów. Nieźle przyjmuje, szybko się obraca i precyzyjnie uderza.

Cristiano Ronaldo, Portugalia. Pozycja: skrzydłowy/wokalista. Drużyny: Manchester United, Real Madryt/solo. Osiągnięcia: piłkarskich mnóstwo. I to wokalne. Stylowe, nie? Jak już zmarnuje sobie karierę w Realu, z głodu nie umrze…

Uni Jógvansson Arge, Wyspy Owcze. Pozycja: napastnik/gitarzysta, wokalista. Drużyny: HB Tornshavn/solo. Osiągnięcia: 8 goli w reprezentacji kraju (trzeci wynik w historii Wysp Owczych) i solowy album w języku farerskim. Deklaruje się jako fan Beatlesów i Stonesów, czy to słychać, zostawiam Waszej ocenie…

Uwzględniając uwiecznione na YT występy kadry włoskiej, dałoby się zmontować lepszy (i znacznie młodszy) zespół. Ale marne karaoke się nie liczy. Z jednym wyjątkiem. Ten człowiek kocha futbol i Argentynę do szaleństwa. Do szaleństwa kocha też najlepszego piłkarza – czyli siebie. Tutaj śpiewa – a jakże – o sobie. Może to i klaun, prostak, w ogóle nieciekawa kreatura. Ale jakoś tak jest, że życzyłem mu Pucharu Świata. I dlatego już drugi klip w historii Cogry poświęcam boskiemu Diego. Tym razem jako wokaliście…

I żeby nie było, że jestem bezproduktywny podczas Mundialu. Maradó, moi drodzy!

http://www.youtube.com/watch?v=Z6WoDdILw4M

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *