orka EtnoUgoru w Warszawie

orka EtnoUgoru w Warszawie

Kapela ze Wsi Warszawa & Hedningarna Pomysł zrodził się chyba przy okazji „EUharmonii” – specjalnego koncertu na Rynku Nowego Miasta w Warszawie 1 lipca 2011 r. uświetniającego rozpoczęcie polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Polegał na prostym założeniu – prócz „normalnych” występów zagranicznych gwiazd world music oraz polskich wykonawców, część repertuaru wykonywana była przez utworzone „pary” – naszego zespołu i gościa. Efekt był różny – w niektórych przypadkach bardzo twórczy, w innych to nie do końca zagrało. Najjaśniejszym punktem był zdecydowanie krótki wspólny występ Kapeli ze Wsi Warszawa ze szwedzką legendą – grupą Hedningarna. Ta współpraca zresztą nie ograniczyła się jedynie do koncertu na „EUharmonii” – obie grupy zarejestrowały wspólnie dwa utwory, które po kilku miesiącach trafiły na bardzo dobrą nową płytę Kapeli pt. „Nord”.

Teraz ta sama idea powraca w koncercie „EtnoUgór”, który w warszawskim Palladium odbędzie się 10 listopada 2012 r. Tym razem Kapeli ze Wsi Warszawa towarzyszyć będzie galicyjska wokalistka i multiinstrumentalistka Mercedes Peon. W Warszawie poznaliśmy ją podczas ubiegłorocznego festiwalu „Skrzyżowanie Kultur” – jej występ przez wiele osób uważany był za najmocniejszy punkt programu (niestety mi nie było dane tego doświadczyć). W każdym razie jak piszą organizatorzy „jej niezwykle energetyczne występy to pokaz prawdziwej wirtuozerii – dzięki wykorzystaniu loopów, sampli, własnego głosu i wielu instrumentów, artystka kreuje na scenie pandemoniczne ściany dźwięku”.

Równie ciekawie zapowiada się druga para – duetowi Pablopavo (wokalisty znanego z Vavamuffin oraz Pablopavo i Ludziki) i Praczas (odpowiedzialnego za Masalę i Village Kollektiv) towarzyszyć będzie węgierska grupa Airtist. To nieszablonowe trio, łączące dźwięki didgeridoo i drumli z beatboxem. Zresztą posłuchajcie z jakim efektem:

Co wyjdzie połączenie tego „akustycznego techno” z elektroniką Praczasa i vocalem Pablopavo? Zobaczymy.

Oczywiście prócz wspólnych występów każdy z czworga wykonawców zaprezentuje także swój własny set. Dodam jeszcze, że ta polsko-zagraniczna kooperacja ma się nie ograniczyć jedynie do koncertu w Palladium, który ma być zwieńczeniem wcześniejszej wspólnej pracy i rejestracji jej efektu w studiu Polskiego Radia.

10.11.2012 (sobota), Warszawa, klub Palladium (ul. Złota 9)
wystąpią: MERCEDES PEÓN + KAPELA ZE WSI WARSZAWA oraz AIRTIST + PABLOPAVO i PRACZAS

start: 20:00 (otwarcie klubu: 19:00)
bilety: 50/60 PLN (w dniu koncertu) do nabycia w kasach klubu Palladium oraz na www.eventim.pl
Dzieci do lat 15 – wstęp bezpłatny pod opieką osób dorosłych

Dodatkowe informacje: www.etnougor.pl.

One Response to “orka EtnoUgoru w Warszawie”

  1. Belka pisze:

    Zapowiada się baaardzo ciekawie. Przyjeżdżamy z przyjaciółką z Wrocka. Mercedes widziałam po raz pierwszy we Francji. Teraz z pewnością nie mogę odpuścić jej koncertu w Polsce :). A niewiele brakowało, bym to przegapiła.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *