Rok

Rok

Minął rok. Trzysta sześćdziesiąt pięć dni. Sto trzydzieści dwa teksty w dziesięciu kategoriach napisane przez jedenastu autorów. Dwadzieścia sześć tysięcy czterysta osiemdziesiąt cztery odwiedziny. Cztery tysiące siedmiuset sześciu niepowtarzalnych użytkowników (czytelników), z których ponad pięćdziesiąt cztery procent wróciło na cogra.pl ponownie.

Do współpracy przy tym projekcie udało się nakłonić grupę zapaleńców. Ludzi często z kompletnie różnych bajek i środowisk, jednak mających sporo do powiedzenia na temat muzyki i potrafiących robić to ciekawie. Do tego całkowicie hobbystycznie, czyli za friko. Po godzinach, po nocach, pomiędzy, pomimo, a czasem wbrew. Uważam to za naprawdę duży sukces pierwszego roku cogra.pl.

Nie pozostaje też bez znaczenia fakt, że nasi czytelnicy są już zdecydowanie liczniejsi niż autorzy tekstów. Piszemy – oczywiście – bo chcemy i lubimy, ale fajniej jest, gdy efekty naszej pasji nie trafiają w próżnię.

Z pewnością sporo nam jeszcze brakuje do doskonałości, jednak sądzę, że tego, co udało nam się już stworzyć, nie musimy się wstydzić. Jest w każdym razie na czym tę doskonałość budować.

Widziałem już komercyjne projekty medialne, z wpompowaną w nie dużą kasą, które nie przetrwały nawet roku. Nam się udało. Bez kasy. Czy dużo to, czy mało okaże się… Za rok?

5 komentarzy to “Rok”

 1. elvis pisze:

  Jak skromność, to po całości… 😀 Tutaj przyjmujemy gratulacje, wyrazy uwielbienia, goździki i staniki.

 2. martin pisze:

  Będę pierwszy. 🙂 Strona idealna nie jest (co jest?) ale czytam wasze artykuły dość systematycznie i z przyjemnością. Mam nadzieję, że nie spasujecie. Sam robiłem kiedyś coś podobnego, to znaczy byłem jednym z redaktorów serwisu o tematyce technicznej. Wiem więc, że bez pieniędzy, czyli tak naprawdę bez czasu na zajmowanie się tylko i wyłącznie tym, a nie dziesięcioma innymi sprawami ciężko jest robić cokolwiek na dobrym poziomie. Wasza stronka poziom trzyma. Szczerze wam mogę więc pogratulować. Staniki będziecie sobie musieli kupić sami 😉

 3. tenpawlak pisze:

  Oby następny rok był lepszy od tego! Dziękuję wszystkim, którzy czytają, dziękuję wszystkim, którzy wspierają, dziękuję sobie i nam. A komu to nie pasuje ten cyja, albo trąba!

  • L.S. pisze:

   jeszcze lepszy, tenpawlaku, jeszcze lepszy… wesołych świąt życzę redakcj i i innym czytelnikom!

 4. moda pisze:

  Witaj, popieram jak powyżej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *