ANALFABET TOTEMA – A

ANALFABET TOTEMA – A

Analfabet jest to forma pozbawiona logiki, sensu i chronologii. Zachowuje jedynie (w każdym razie w początkowej fazie) kolejność alfabetyczną. Jest mniejszą częścią większej całości, która nigdy nie zostanie opublikowana.

ABBA – Zespół pop, którego połowa była atrakcyjna wizualnie, a druga nie. Z nieznanych bliżej powodów grupa stała się międzynarodową ikoną gejów, ale nie u nas. W latach 70 XX wieku w Polsce nie było gejów, tylko tzw. „pedały”, a ci ikon nie czcili.

AC/DC – Grupa hard rockowa, a może nawet heavy metalowa znana z tego, że wciąż nagrywa jedną piosenkę i wypełnia nią kolejne płyty. To bardzo dobra piosenka.

All You Need Is Love – Utwór The Beatles traktujący o tym, co jest jedynie potrzebne do życia, jeśli oczywiście posiadasz już duże pieniądze.

Alkohol – Niezbędny element rock’n’rollowego trybu życia. Najlepszy kumpel wielu muzyków, bliżej znany jako Jack Daniel’s. Bardzo lubię alkohol, niestety, bez wzajemności.

Aerosmith – Ansambl, którego wokalista jest skrzyżowaniem Jaggera z Jokerem, a może nawet odwrotnie. Płytą „Honkin’ On Bobo” pokazali, jak grać bluesa będąc w wieku post rubensowskim.

Awangarda – Głupi ludzie sądzą, że jak ktoś nie potrafi porządnie grać, to gra byle jak mówiąc, że to awangarda. Głupi ludzie często mają rację.

Arctic Monkeys – Brytyjski zespół na literę „A”, którego nie sposób odróżnić od brytyjskich zespołów na inne litery.

Anarchy In UK – Utopijna sytuacja polityczna w Wielkiej Brytanii. W Polsce realnie funkcjonuje od wielu lat.

Alvin Lee – Stachanowiec gitary. Grając nadzwyczaj szybko, nadzwyczaj dużo dźwięków, wygrał w dwa lata wszystkie nuty, które miał wygrać przez całe życie. Jak skończył, zaczął od nowa.

Armia – Mały oddział punk rockowy o olbrzymich aspiracjach.

Animals – Płyta grupy Pink Floyd ogólnie traktująca o tym, że ludzie to świnie. To nieprawda, większość ludzkości to po prostu świntuchy.

A mol – Smutny akord. Jeżeli nauczymy się go na gitarze, należy bezzwłocznie doprowadzić do poznania akordów E dur i D mol. Dzięki tej umiejętności będziemy w stanie odegrać wszystkie pieśni Wysockiego, Okudżawy i Aloszy Awdiejewa.

Awdiejew Alosza – Pieśniarz szczerze przekonany o tym, że rosyjskie, cygańskie i żydowskie pieśni ludowe stanowią polskie dziedzictwo kulturowe. Wybitny znawca powyższych akordów.

Alice In Chains – Zespół nie mający ambicji by być polskim dziedzictwem kulturowym, mimo że „powstał”, „walczył”, „przegrał” i „odrodził się z popiołów”.

Akordeon – Instrument muzyczny znany też jako cyja, harmonia, kaloryfer. Chałturzenie na nim doprowadza słuchaczy do łez. Piękne granie na szczęście też.

Apple – Firma założona przez The Beatles w celu roztrwonienia jak największej ilości pieniędzy.

Apple – Sekta religijno-komputerowa, która za największy grzech uważa dalszą kradzież raz ukradzionej nazwy.

Aerolit – Tytuł płyty będący również nazwą zespołu Czesława Niemena z 1974 roku. Jedyny raz w historii ludzkości, kiedy kamień okazał się bryłką złota.

Another Brick In The Wall – Wbrew prawdopodobnym założeniom autora, utwór nie został hymnem cechu murarskiego. Nie mniej partie gitar zostały nagrane przy pomocy dowolnie wybranych sił nadprzyrodzonych i znajdą się kiedyś w Sevres pod Paryżem jako wzorzec.

Achtung Baby – Istnieją podejrzenia, że wraz z tą płytą zespół U2 chciał podpisać volkslistę. Ponieważ nieco wcześniej irlandczycy starali się o amerykańskie obywatelstwo, rząd niemiecki odrzucił petycję.

Aj dżast kol tu sej ajlowju – Pieśń niepokorna, Pieśń rozpaczy, Pieśń nad pieśniami.

Następna litera >>>

No Responses to “ANALFABET TOTEMA – A”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Sen o Czesławie | - […] awangardy? W końcu nic nie starzeje się tak szybko jak awangarda (kolejny truizm we wpisach Totema). Taki muzyczny Bauhaus-Schule,…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *