Rusza Subcarpathian Punk Rock Show

Rusza Subcarpathian Punk Rock Show

4 października w klubie Labirynt w Stalowej Woli rozpoczął się Subcarpathian Punk Rock Show – trasa koncertowa podkarpackich punk rockowych grup Ortodox i The Sabała Bacała. Na wspólnych koncertach zespoły będą promować swoje najnowsze płyty. W kwietniu dębicki Ortodox wydał swój drugi w dyskografii album „Masz prawo?”. Rzeszowiacy z The Sabała Bacała zadebiutowali w czerwcu płytą „W końcu!”.

Subcarpathian Punk Rock Show ma na celu pokazanie tego, co w podkarpackim punk rocku najlepsze. Oprócz Ortodox i The Sabała Bacała na scenie pojawią się zaprzyjaźnione zespoły prezentujące różnorodność punkowego grania. W Stalowej Woli będzie to rzeszowska hard-corowa ekipa What Friendship Means. W Dębicy – gdzie Ortodox będzie świętował swoje 10 urodziny – wystąpią jeszcze Datum Vyroby ze Słowacji, Rearrange z Biłgoraja oraz lubelski Przeciw. W Rzeszowie podkarpaccy muzycy wystąpią u boku Dezertera – żywej legendy polskiego punk rocka, a to dopiero początek niespodzianek, jakie szykują organizatorzy.

W 2013 roku Subcarpathian Punk Rock Show odwiedzi następujące miasta:

04.10.2013 – Stalowa Wola – Labirynt (+ What Friendship Means)

05.10.2013 – Warszawa – Resist Fest (bez The Sabała Bacała)

26.10.2013 – Dębica – Rio (10 lecie Ortodox)

07.11.2013 – Rzeszów – Pod Palmą (+ DEZERTER)

09.11.2013 – Nowy Sącz – Old School (+ Bigger Half)

13.12.2013 – Kraśnik

14.12.2013 – Siedlce

Wkrótce do rozpiski dojdą nowe daty. Planowo Subcarpathian Punk Rock Show ma zakończyć się w maju 2014 roku.

Ortodox

1410 – bitwa pod Grunwaldem, 1939 – agresja Niemiec na Polskę, 1989 – obalenie Komunizmu, 2003 – w Dębicy powstaje ORTODOX. ORTODOX to piątka kumpli o różnych charakterach, ale patrzących podobnie na otaczający świat i wspólnie zakręconych w szeroko rozumianej scenie hc/punk. Członkowie zespołu zdobywali doświadczenie w takich grupach jak Not So Fast, Amber, Święta i Nic Śmiesznego. Debiutancki krążek ORTODOX „Pod kontrolą” ukazał się w 2007 roku. Najnowszy, drugi w dyskografii album, „Masz prawo?” wydano w kwietniu 2013 roku. Zespół ma na swoim koncie dziesiątki koncertów w całej Polsce i nie tylko, a jako ciekawostkę można dodać, że zwyciężył w przeglądzie zespołów Cieszanów Rock Festiwal 2013. Muzyka ORTODOX to ostry i melodyjny hard-core punk z zaangażowanymi tekstami.

https://www.facebook.com/ortodoxband

https://myspace.com/ortodoxband

Ortodox

 

The Sabała Bacała

Pochodzący z Rzeszowa punk-rockowcy z The Sabała Bacała pierwszy koncert zagrali w maju 2001 roku. Nękani rozlicznymi przerwami w działalności zabrali się na dobre do grania dopiero dziewięć lat później. Do tej pory The Sabała Bacała ma na koncie debiutancki album „W końcu!”, obecność na składankach „Ściana Wschodnia napad” i „Irokez” oraz kilkadziesiąt koncertów zagranych u boku takich grup jak CF98, Koniec Świata, Cela Nr 3, Blade Loki, The Bill, The Analogs, Kabanos, Monstrum, The Dreadnoughts, Upside Down i wielu, wielu innych. Muzyka zespołu to melodyjny punk-rock z dużym naciskiem na nowoczesne gitarowe granie. Całość wsparto dość nietypowymi jak na punkowe standardy tekstami.

https://www.facebook.com/thesabalabacala

www.sabalabacala.band.pl

http://www.youtube.com/user/UstepBabciuMiejsca

The Sabała Bacała fot. Maciej Rałowski

Fanpage Subcarpathian Punk Rock Show:

https://www.facebook.com/subcarpathianpunkrockshow

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *